Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Zdrowotne właściwości granatu

  Granat to wspaniały owoc. Pomimo tego, że jest egzotyczny to ma świetny wpływ na nasze zdrowie. Jakie zalety wiążą się ze spożywaniem grantu?

  Zalety granatu

  Wiemy już, że granat ma wiele zalet. Nie wiemy jednak kompletnie jaki to są zalety. Przybliżmy zatem je sobie. Na pewno pomaga nam regulować ciśnienie krwi, jak i także sam poziom glukozy. Możemy także liczyć na wspomaganie odporności organizmu, wspomaganie odchudzania oraz oczyszczenie. Granat ma także właściwości przeciwzapalne, poprawia naszą pamięć oraz działa moczopędnie. Udaje się mu także usuwać z naszego organizmy wolne rodniki czy też zapobiega miażdżycy.

  Jak widzimy lista zdrowotnych właściwości granatu jest bardzo, bardzo długa. Oczywiście powyższe zalety to jeszcze nie wszystko. Granat jest także wykorzystywany w kosmetyce w walce od zewnątrz z różnego rodzaju niedoskonałościami skóry. Wyciąg z tego owocu z pewnością widnieje na etykietach bardzo wielu kosmetyków. Na pewno w naszej łazience znajdziemy także kosmetyk z granatem w składzie.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more