Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Granat – przepyszny owoc egzotyczny

  Granat jest owocem egzotycznym. Jednak wciąż nie jest tak popularny jak mandarynki, banany czy też pomarańcze. Posiada niezmiernie charakterystyczny smak, który go stwarza dodatkiem idealnych do dań różnego rodzaju. Przez co po niektórych jest nazywany owocem życia. Dlaczego? Z uwagi na właściwości zdrowotne oraz jego kolor.

  Naprawdę słodkie kalorie

  Gdy jemy granat to nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego, że tenże soczysty oraz bardzo czerwony owoc nie zawiera jedynie smacznego soku oraz nasion, ale również wiele bardzo cennych składników. Jakie są dokładne właściwości granatu?

  Granat jest owocem, który może się znaleźć śmiało w naszej diecie. Kompletnie nieważne jest to czy to jest zwykła dieta, czy też dieta odchudzająca. Cały owoc zwykle waży około dwustu gram. W 100 gramach znajduje się osiemdziesiąt kalorii. Pomimo, że jest to dużo, to granat zawiera sporo błonnika, który reguluje sam proces trawienia. Ma także bardzo słodki smak. Sprawdza się idealnie jako dodatek do deseru dietetycznego oraz jako przekąska.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more