Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jakie stanowisko musimy zagwarantować brzoskwini?

  Brzoskwinia zwyczajna sadzona powinna być w ciepłym miejscu, które jest dobrze osłonięte przed wiatrem oraz w miejscu dobrze nasłonecznionym. Dzięki temu zagwarantujemy jej znacznie mniejsze narażenie na szkodliwe podmuchy wiatru na wiosnę, podczas kwitnienia drzewek.

  Jakie wymagania mają brzoskwinie?

  Wymagania brzoskwiń pod względem samego podłoża są o wiele mniejsze. Sadzonki należy sadzić jedynie na podłożu przepuszczalnym, żyznym oraz z obojętnym PH. Ta jakże delikatna roślina nie urośnie nam w kwaśnych miejscach, na ciężkiej oraz na zbitej glebie. Warto pamiętać o tym, ponieważ posadzone na nim brzoskwinie nie dość, że się mało rozwijają, to dodatkowo nie wyda nam owoców.

  Wiemy doskonale, że to właśnie jest cel główny prowadzenia tejże uprawy. Na pewno sobie z tym poradzimy. Jeśli nie chcemy się bawić w ogrodnictwo, to możemy śmiało kupić sobie brzoskwinie w sklepie. Jednak wiedzmy, że co nasza własna uprawa, to jednak nasza uprawa. Mamy wówczas pewność gdzie te owoce rosły.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more