Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać brzoskwinie?

  Soczyste, słodkie oraz nęcące zapachem. Takie właśnie są brzoskwinie. Latem nektarynki oraz brzoskwinie kusza nas na półkach sklepowych oraz przyciągają swoim urokiem. A może tak posadzić własne drzewka owocowe w swoim ogrodzie? Uprawa zwyczajnej brzoskwini jest możliwa w naszych klimatycznych warunkach.

  Co musimy wiedzieć o brzoskwini zwyczajnej?

  Brzoskwinia zwyczajna jest drzewem owocowym z różowatej rodziny. Pochodzi tak naprawdę z Chin. Uprawiana jest jednak na całym świecie. Przynajmniej w takich miejscach, w których pogoda jest bardzo łagodna oraz może spełnić jej wymagania specyficzne. Gatunek ten to owocowe drzewa, które lubią słońce i ciepło. Jednak dobrze dostatecznie znoszą nasz polski klimat.

  Nie powinniśmy mieć z uprawą żadnych większych problemów. Musimy mieć to na uwadze. Warto pomęczyć się troszkę, aby mieć swoje własne, dorodne brzoskwinki. Jedna co swoje owoce to swoje. Wiemy skąd pochodzą i nie czekają na nas żadne niemiłe niespodzianki.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more