Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Zapraw ogórki na zimę!

  Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach już mało osób decyduje się na zaprawy na zimę. Jednak domowe przetwory czy też zaprawy cieszą się wzrostem popularności.

  Ogórki w słoiku na wiele sposobów

  Warzywem, które bardzo często jest wykorzystywane do zapraw w słoikach są ogórki. Ogórki można zaprawiać pod wieloma postaciami. Największą popularnością cieszą się ogórki kiszone. Ich przygotowanie zajmuje dosłownie kilka minut i już po dwunastu godzinach otrzymujemy przepyszne ogóreczki. Wiele osób robi także własne ogórki konserwowe czy też sałatki obiadowe na bazie ogórka.

  Do zapraw ogórków w roli głównej będziemy potrzebować odpowiedniej ilości słoików. Pamiętajmy, aby nie wyrzucać słoików, ponieważ na pewno nam się przydadzą. Z produktów spożywczych poza ogórkami będziemy potrzebować kopru, chrzanu oraz czosnku. Są to produkty szeroko dostępne. Najlepiej zakupić je bezpośrednio od rolnika. Mamy wówczas pewność ich pochodzenia. Warzyw raczej nie kupujemy w supermarketach, gdzie magazynowane są przed długi okres czasu i niekoniecznie są pierwszej świeżości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more