Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Czy można uprawiać pomidory na balkonie?

  Czy brak działki bądź ogrodu dyskwalifikuje nas z posiadania własnych pomidorów? Absolutnie nie. Okazuje się, że pomidory możemy uprawiać na balkonie.

  Czego będziemy potrzebować?

  Jeśli Twoim marzeniem są własne pomidory wyrastające na balkonie, to świetnie trafiłeś. Jeśli masz słoneczny balkon, to osiągnąłeś już połowę sukcesu. Będziesz także potrzebował przynajmniej pięciolitrowe pojemniki. Koniecznie należy wykonać otwory na dnie. Na balkon nadają się idealnie pomidory rosnące silnie oraz odmiany, które są w pełni odporne na ziemniaczaną zarazę. Możemy pokusić się o zakup sadzonek pomidorów tradycyjnych sałatkowych, malinowych oraz koktajlowych.

  Wybierzmy takie pomidory, które nie wymagają formowania oraz cięcia. Będzie nam dużo łatwiej. Szczególnie gdy zamierzamy uprawiać pomidory dopiero pierwszy rok. Będzie to spore ułatwienie. Gdy pojawią się jakieś wątpliwości co do uprawy, to wszelkie informacje znajdziesz w sieci. Na forach internetowych jest mnóstwo doświadczonych osób, które służą poradą.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more