Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Właściwości zdrowotne pestek z moreli

  Chińska ludowa medycyna od wieku sobie ceni nie tylko owoce same w sobie, ale także pestki moreli. Wyróżnia gorzkie pestki, które pochodzą z Europy oraz pestki azjatyckie słodkie. Stosuje się je w chorobach, które są związane z oddechowym układem. W pestkach słodkich występuje wiele witamin grupy B. Z nich produkuje się bardzo zdrowy olej o bardzo dobrych właściwościach.

  Nie tylko zdrowe są owoce

  Okazuje się, że nie tylko morele same w sobie są świetne i zdrowe, ale lecznicze znacznie ma również substancja, które wycieka bezpośrednio ze zranionych konarów oraz pni morelowych drzew. Jest także bogata w mineralne sole, kwas glikuronowy, białka, arabinozę oraz galaktozę. Doustne przyjmowana ma zastosowanie w leczeniu wrzodowej choroby dwunastnicy oraz żołądka.

  Najbardziej wartościowe oraz najzdrowsze dla organizmu są zjadane owoce na surowo. Warto je dodawać do koktajli oraz do sałatek. Świetnie smakują knedle z morelami oraz letnie pierogi. Upieczone morele pasują znakomicie do mięs.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more