Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Właściwości odżywcze arbuza

  Arbuz jest owocem, który się charakteryzuje, że w składzie ma ponad dziewięćdziesiąt procent wody. Dlatego też jest rozwiązaniem idealnym, gdy czujemy spragnienie. Polecany jest zarówno dla dzieci, jak i także dla osób dorosłych. Arbuz to owoc idealny do spożycia w upalne dni. Jest lekko słodkawy oraz orzeźwiający. Arbuz to owoc niskokaloryczny, dlatego też osoby, które są na diecie mogą włączyć go z powodzenie do jadłospisu swojego.

  To nie tylko woda

  Jednak arbuz jest nie tylko wodą, ale także odżywcze substancje, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie narządów poszczególnych. Jeden z pigmentów, który likopen zawiera zapobiega utlenieniu się cholesterolu, co skutkuje na pewno obniżeniem ciśnienie nie tylko w samych tętnicach, ale również w żyłach.

  Likopen także blokuje krwionośne naczynia przed powstawaniem w nich rodników wolnych. Likopen także zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworowej choroby szczególnie raka prostaty. Arbuz także zawiera witamina A oraz witamina C.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more