Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Wiśnie i ich właściwości odżywcze

  Wiśnie są owocami, których odżywcze właściwości, jak i także lecznicze wykorzystywane są już od dawna w medycynie ludowego. Jednak wiśnie cenione są głównie z uwagi na swój wpływ dobroczynny na serce. Wiśnie są świetnym środkiem na bezsenność. Dowiedzmy się o wiśniach nieco więcej.

  Co mają w sobie wiśnie?

  Wiśnie posiadają naprawdę bardzo wiele odżywczych właściwości. Jest to bardzo ciekawe, ponieważ mają w sobie aż osiemdziesiąt dwa procent wody. Jednak pozostałe osiemnaście procent to prawdziwa skarbnica minerałów, witamin, przeciwutleniaczy, jak i także innych składników jakże cennych. Jednak wiśnie są cenione nie tylko z uwagi na właściwości prozdrowotne. Wiśnie nas urzekają swoim świetnym smakiem, ale jedynie te, które rosną w naszym kraju.

  W Polsce różnice w temperaturach pomiędzy dniem i nocą jest tak spora, że wiśnie podczas dnia nabierają słodyczy właśnie od słońca, a nocą nieco kwasowości. To właśnie ma wpływ na ich wręcz genialny smak. Nikogo nie dziwi, że wiśnie nam tak bardzo smakują.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more