Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Wartości odżywcze soku z buraka

  Buraki to warzywo w naszym kraju niezwykle popularne. Co do tego nie mamy żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości. Czy wiesz, że mają one naprawdę wiele cennych właściwości odżywczych?

  Pijmy sok z buraków

  Sok z czerwonego, surowego czy też kiszonego buraka, ma naprawdę liczne wartości oraz właściwości odżywcze. W związku z tym warto go pić. Sok z buraka jest sprawdzonym sposobem na odchudzanie, jak i także na kaszel. Pomoże także nam przy anemii oraz do tego złagodzi objawy kaca. A jakie działania zdrowotne ma sok z buraka?

  Sok z buraka to tak naprawdę sok, które wartości i właściwości odżywcze zostały odkryte dopiero w dziewiętnastym wieku. Wówczas stały się powszechne dania z buraków, w tym także sok z buraka, który dodawano początkowo do wina, aby mu nadać barwę.

  Sok z buraka się uzyskuje przez jego wyciśnięcie z kiszonego czy też surowego buraka. Na przemysłową skalę soki z buraka są produkowane z soku zagęszczonego z buraka czy też po prostu z przecierów z buraka.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more