Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać buraki?

  Burak ćwikłowy jest w naszym kraju niezwykle popularnym warzywem. Jest niezmiernie blisko spokrewniony ze szpinakiem oraz z boćwiną. Sok z buraka świetnie odkwasza nasz organizm oraz także bierze udział w produkowaniu serotoniny, która jest hormonem szczęścia. Jak uprawiać buraki na działce?

  Jakie stanowisko wybrać dla buraków?

  Buraki to dwuletnie warzywa. Należy je siać w sposób bezpośredni do gruntu. Sama głębokość siewu powinna opiewać na dwa do trzech centymetrów. Nasiona powinniśmy wysiewać w rzędach, w odległościach pomiędzy dwadzieścia a pięćdziesiąt centymetrów. Bezpośrednio po zasianiu należy ugnieść lekko ziemię.

  Ćwikłowe buraki należy siać od połowy kwietnie do samego początku lipca. Buraki, które są posiane we wcześniejszym terminie będą się nadawały na botwinkę.

  Buraki przepadają za słonecznymi miejscami. Dlatego też unikajmy siania buraków w miejscach zacienionych. Mogą one mieć miejsce stałe zasiewu, ale pamiętajmy o tak zwanej płodozmianie, najlepiej co dwa lata.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more