Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać dynię?

  Uprawa dyni sama w sobie wydaje się niezmiernie prosta. Warzywo to możemy uprawiać z siewu czy też z rozsady. Dynia kompletnie nie jest wrażliwa na przedplon oraz zaowocuje zarówno na ciężkich, jak i także lekkich glebach o stosunkach wodno-powietrznych uregulowanych. Jednak istnieje cały szereg reguł, których powinniśmy przestrzegać, aby móc uzyskać plony zadowalające.

  Jakie warunki uprawowe musimy zagwarantować dyniom?

  Warunki uprawowe są kluczem do otrzymania wysokich plonów o jakości mocno zadowalającej. Na samą wysokość plonów dyni oraz jakość owoców wpływają znacząco: dostępność wody, warunki temperaturowe, warunki glebowe oraz także zabiegi pielęgnacyjne.

  Dynia to roślina wrażliwa na niskie temperatury oraz ciepłolubna. Na zbiór jesienny nasiona się wysiewa w połowie maja. W chłodniejszych rejonach uprawia się dynię wyłącznie z rozsady. Temperaturą optymalną do wysiewu jest dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Pamiętajmy o tym, że młode rośliny są bardzo wrażliwe na spadki okresowe temperatur. Stosujmy u nich białą agrowłókninę.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more