Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Buraki i ich właściwości lecznicze

  Czy wiesz, że buraki mają naprawdę lecznicze właściwości? Zawdzięczają je betalainom. Są to te same barwniki, które na przykład występują w szpinaku. Dzięki nim zwiększamy odporność, wolniej się starzejmy, a do tego zapobiegamy wystąpieniu nowotworów.

  Właściwości lecznicze znane nie od dziś

  Tak naprawdę to właściwości lecznicze oraz wartości odżywcze buraków są znane w naszym kraju nie od dzisiaj. Co więcej buraki są znane nad Morzem Śródziemnym i to już od ponad czterech tysięcy lat. Z czasem buraki się stały coraz bardziej zróżnicowane. Dzisiaj mamy wiele odmian. Są to na przykład buraki cukrowe, pastewne czy też ćwikłowe. Robią one oszałamiającą karierę po dzień dzisiejszy.

  Pomimo, że buraki nie są zbyt bogatym źródłem żelaza, to środek wręcz wspaniały krwiotwórczy, który jest już dawno uznany przez naturalną medycynę. Na pewno zapobiega on anemii, co więcej także wspomaga leczenie białaczki. Zawarte barwniki w burakach należą do niezwykle silnych przeciwutleniaczy oraz zwiększają czterokrotnie przyswajanie tlenu poprzez komórki. Wspomagają zatem układ krwionośny.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more