Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Wartości odżywcze papryki

  Papryka jest warzywem, które kusi niezmiernie swoim smakiem. Co więcej zdobi potrawy oraz wzmacnia witalne siły, jak i także poprawia libido. Papryka nie jest tylko przyprawą, ale tak naprawdę afrodyzjakiem. Jest do tego nisko kaloryczna, a więc wspomaga walkę z kilogramami nadmiernymi, a dodatkowo jest to prawdziwa witaminowa bomba. Warto włączyć ją do codziennej diety.

  Właściwości papryki

  Papryka to warzywo bardzo bogate w witaminy. Szczególnie mowa o beta-karotenie oraz witaminie C. Nie możemy zapominać o solach mineralnych, takich jak wapń oraz potas. Spożywanie papryki obniżyć pomaga ciśnienie krwi oraz także chroni przed wszelkimi chorobami układu krążenia. W niej zawarte polifenole usuwają wszelkie wolne rodniki, które znacznie sprzyjają proces starzeniowy organizmu.

  Czerwona papryka stanowi bardzo cenne źródło witaminy C, jak i także witamin o antyoksydacyjnych właściwościach E oraz A. Papryka czerwona oraz żółta zawierają cztery razy więcej witaminy C od cytryny.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more