Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać w gruncie paprykę?

  Wiele osób wręcz uwielbia paprykę. Osoby te zastanawiają się czy można warzywo to uprawiać u siebie w ogrodzie. Jak najbardziej tak, ale musimy co nieco dowiedzieć się o uprawie papryki.

  Ciepłolubne warzywo

  Nie da się ukryć, że papryka jest warzywem naprawdę ciepłolubnym. Kocha wręcz słońce oraz ciepłą glebę. Marnieje nam podczas pogody deszczowej oraz chłodnej. W naszym klimacie do upraw w gruncie papryki należy się odpowiednio przygotować. Chodzi o to, aby w sposób maksymalny wykorzystać najcieplejsze dni. Dlatego paprykę uprawiamy zawsze z rozsady. O samym sukcesie w uprawie tegoż warzywa decyduje wybór stanowiska właściwego oraz cierpliwa czy też fachowa pielęgnacja. Jeśli nie jesteś ogrodnikiem doświadczonym, to wybierajmy na początek do swojego ogrodu odmiany najwcześniejsze. Z reguły również lepiej udają się odmiany o owocach mniejszych, aniżeli te wielkoowocowe.

  Jeśli mamy niewiele miejsca pod uprawę, to posadzić lepiej paprykę drobnoowocową ostrą, której same owoce zbiera się sukcesywnie od sierpnia, a zbiory nawet z kilku krzaczków.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more