Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  W jaki sposób kokos wpływ na nasze zdrowie?

  Co jak co, ale owoce i warzywa są niezmiernie popularne oraz zdrowe. Wybieramy coraz bardziej wyszukane oraz wręcz tropikalne owoce. Przykładem jest chociażby kokos.

  Działanie zdrowotne

  Kokos ma wręcz zbawienny wpływ dla organizmu naszego. Składniki, które są zawarte w miąższu, czy też w wodzie kokosowej wpływają ogólnie na pracę naszego organizmu. Źródłem cennym wartości odżywczych jest także olej, który pozyskiwany jest z kokosa.

  Jedząc kokosa możemy zwalczać bakterie. W zasadzie to kokos działa jako antybiotyk swoisty. Wszystko za sprawą wiązek, które są zawarte w orzechu kokosa. Co więcej kokos odżywia skórę, reguluje prace pokarmowego układu, a do tego wspomaga funkcjonowanie mózgu.

  Kokosy wzmacniają zawsze układ immunologiczny, a do tego wpływa na nasz zdrowy wygląd paznokci oraz skóry. Musimy także wiedzieć, że kokos obniża cholesterol, poprzez związki kwasów tłuszczowych nasyconych zawartych w samym miąższu kokosa. Kokos może również zapobiec powstawaniu próchnicy.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more