Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co musimy wiedzieć o uprawie czereśni

  Czereśnie są niezwykle popularne. Aby rozkoszować się własną uprawą czereśni to musimy zapoznać się z wymaganiami ich uprawy.

  Jakie czereśnie mają wymagania?

  Czereśnie na pewno nie znoszą piaszczystych oraz suchych gleb. Nie tolerują również gleb zlewnych oraz ciężkich. Ich uprawa udaje się najlepiej na żyznych podłożach, niekwaśnych oraz przewiewnych. PH musimy być na poziomie równym w zakresie od 6,8 do 7,1.

  Sam poziom wody wynosić powinien do dwóch metrów. Odmiany, które są szczepione na karłowych podkładkach wytwarzają płytsze korzeniowe systemy, dlatego też mają dużo większe wodne wymagania oraz pokarmowe i sadzić je należy na podpórkach. Czereśnie wrażliwe są na mrozy, ale odmiany najodporniejsze znoszą spadki nawet do – dwudziestu pięciu stopni Celsjusza.

  Zawiązujące się dużo wcześniej kwiaty obumierają często z powodu przymrozków wiosennych. Czereśnie zawsze sadzimy wiosną czy też jesienią. Musi to być konieczne jeszcze przed fazą nabrzmiewania pąków.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more