Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak pielęgnować i ciąć czereśnie?

  Bardzo często decydujemy się na czereśnie w swoim przydomowych ogrodach. Nie ma co się dziwić. Czereśnie są naprawdę przepyszne, a już zerwane z własnego ogrodu są wręcz genialne.

  Zacznijmy od pielęgnacji

  Czereśnie, które są jeszcze młodziutkie wymagają od nas systematycznego podlewania. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Aby móc ograniczyć utratę wody, warto je zaściółkować obornikiem czy też pasami z czarnej folii. Samo podłoże przy drzewkach bardzo często powinno być spulchniane oraz odkwaszane. W ochronie czereśni starszych stosować można specjalne herbicydy o kontaktowym działaniu.

  Gdy sadzimy drzewko wyższe niż metr, to należy skrócić jego przewodnik oraz przyciąć boczne pędy. W zasadzie to przez trzy lata formujemy wiosną koronę. Po prostu przycinamy gałązki oraz skracamy boczne pędy. W pełni lata musimy prześwietlać drzewa dorosłe, aby móc zapewnić nowych owocom i pędom dostęp do światła.

  Pamiętajmy, że najwięcej kwiatów zawiązuje się na rocznych pędach czy też na pędach dwuletnich.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more