Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak przechowywać czereśnie?

  Nie da się ukryć, ze rośnie cały czas zainteresowanie przechowywaniem czereśni. Jednym z powodów jest sama chęć dostarczani ciągłego tych owoców – na przykład w samych okresach, gdy zła pogoda zmniejsza nam dostawę świeżych zebranych owoców..

  Ile można przechowywać czereśnie?

  Czereśnie przechowywane mogą być maksymalnie do pięciu tygodni. Stopień, w którym wysychają zależy od wilgotności powietrza. Jest to niezmiernie ważna informacja.

  Badani wykazują, że przy samej wilgotności powietrza, która wynosi 65 procent przy temperaturze 20 stopni Celsjusza szypułki tracą tak naprawdę sześćdziesiąt procent swojej masy w ciągu sześciu godzin. Kiedy sama wilgotność powietrza wynosi dziewięćdziesiąt pięć procent jest tracone jedynie pięć procent wagi. Czereśnie składać należy w warunkach gdzie mamy wysoką wilgotność powietrza.

  Czereśnie możemy uprawiać w swoim przydomowym ogrodzie, jak i także możemy kupić na stoisku targowym. Jeśli mamy ogródek to postarajmy się o czereśnie. Nie pożałujemy tego.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more