Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Praktyczne wskazówki o cytrynach

  Do drinków używamy najczęściej świeżego soku z cytryny. Jak wybrać cytryny, aby trafić na takie, które mają rzeczywiście najwięcej soku oraz jak wyciskać sok?

  Tylko nie te w siatkach

  Gdy wybieramy cytryny, to nie kupujmy takich w siatkach. Lepiej wybierajmy takie, które samodzielnie ważymy i pakujemy. Dlaczego? Chodzi o to, że kupując cytryny najlepiej wybrać takie, które są możliwe najcięższe. Wybieramy zawsze cięższą cytrynę. Cięższe cytryny mają w sobie więcej soku.

  Co więcej cytryny długie, mają najczęściej dosyć grubą skórkę oraz bardzo mało miąższu. W ogóle nie mamy samej możliwości zobaczenia, jak wygląda po przekrojeniu cytryna. Wybierajmy cytrynę z cienką skórką. Te z grubą skórą jedynie się nadają, gdy musimy skórkę zetrzeć.

  Jeśli chcemy wycisnąć sok z cytryny, to powinniśmy położyć cytrynę na deskę do krojenia oraz przejechać po niej ręką. Dzięki temu cytryna wyciśnie dużo więcej soku. Wymagane jest jeszcze przekrojenie na pół oraz także po skosie.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more