Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Uprawiaj ogórki na własnym balkonie.

  Uprawa ogórków na balkonie w doniczkach jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają własnego ogrodu, a tak bardzo uwielbiają ogórki.

  Jak uprawiać?

  Okazuje się, że uprawa ogórków na balkonie jest wręcz idealną metodą dla osób zamieszkałych w mieście. Ogórki w doniczkach rosną, jak i także plonują również tak dobrze, jak te, które są uprawiane w gruncie. Jednak pamiętajmy o tym, że musimy im zapewnić warunki odpowiednie. Do uprawy na balkonie ogórków możemy użyć glinianych oraz plastikowych donic czy też skrzynek. Mogą to być także torby polipropylenowe. Doniczki zaopatrzone powinny być w otwory w samym dnie, aby zagwarantować uprawom odpływ nadmiaru wody oraz także wentylację korzeni.

  Zadbajmy o to, aby pojemniki czy też donice miały pojemność dziesięciu litrów (minimum). Najlepiej jednak wybrać donice o wielkości 20 litrów. Pojemnik zbyt mały sprzyja utracie wody z podłoża. Przekłada się to na spore wahania wilgotności oraz także temperatury w korzeniowej strefie.

   
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more