Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak wybrać świeżą oraz dobrą sałatę?

  Każdy z nas jest już chyba przyzwyczajony do terminów przydatności/ważności, które nadrukowane są na opakowaniach spożywczych produktów. Co jednak w przypadku warzyw świeżych? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy kupujemy sałatę?

  Niezmiernie zdrowa

  Sałata to warzywo jedno z najzdrowszych. W swoim składzie ma wiele witamin, minerałów, a także magnez, przeciwutleniacze, kwas foliowy, błonnik, potas oraz wapń. Niestety w sklepach nie każda sałata jest zdrowa. Jak kupić sałatę rzeczywiście zdrową i świeżą?

  W Polsce mamy bardzo dużo różnych sałat. Znajdziemy taką luzem, w rękawach foliowych czy też na tackach i w torebkach. Wszystkie sałaty te są badane regularnie, a więc zawartość substancji szkodliwych nie powinna być zbyt szkodliwa dla naszego zdrowia. Podczas zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Sprawdźmy dokładnie czy sałata nie jest zwiędnięta. Liście nie mogą być także poszarpane czy też odbarwione. Dokonajmy także oględzin dokładnych korzonka.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more