Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Do czego wykorzystać ogórki?

  Ogórki mamy dostępne przez cały rok. Cały czas nas kuszą swoim zapachem, ale jedynie tak wyjątkowo smakują latem. Do jakich potraw można je wykorzystać?

  Sezon na ogórki

  Ogórki to warzywa, które są uprawiane na całym świecie. Możemy wyróżnić ich 100 gatunków. Te smakołyki zielone nie mają jednak zbyt wielu odżywczych wartości, ale są jak najbardziej cenione z uwagi na sporą zawartość zasadowych związków, które wpływają korzystnie na odkwaszenie naszego organizmu.

  Sezon na ogórki to okres od czerwca aż do końca sierpnia. W tym okresie ogórki są świetnym orzeźwiającym dodatkiem do kanapek, sałatek, mizerii czy też chłodników. Ogórki, które są niezmiernie delikatne w smaku nie dają zapomnieć o sobie w samej końcówce sezony. Prowokują nas wówczas do tego, aby z nich przygotować zimowe przetwory w postaci ogórków kiszonych, konserwowych, małosolnych czy też marynowanych.

  Ogórki tradycyjne przygotowane zawsze się sprawdzają, ale pojawiają się coraz częściej w wydaniach nowoczesnych, jako składnik dipów, sosów, domowego sushi czy też w faszerowanej wersji.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more