Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Marchew i najważniejsze informacje dotyczące jej uprawy.

  Nie da się ukryć, że mało co potrafi tak bardzo cieszyć ogrodnika, aniżeli warzywa dorodne z własnej uprawy. Jak wyhodować liczną oraz zdrową marchew? Poznajcie te tricki.

  Zaprawianie nasion oraz popiół

  Marchewkowe porady cieszą się ogromną popularnością. Wiemy z doświadczenia, że niestety nie zawsze udaje się wyhodować zdrową, jak i także dorodną marchewkę. Problem w zasadzi jest dużo bardziej złożony oraz niełatwy.

  Większość osób decyduje się na wysianie marchwi w połowie maja. Jednak dużo lepszym sposobem jest na mniej więcej dwa tygodnie przed wysiewem zawinąć nasiona w szmatkę, zwilżyć ją wodą i zakopać gdzieś na grządce na głębokość szpadla. Później ziemię przydeptujemy delikatnie oraz zaznaczmy to miejsce. Ziemia będzie dojrzewać, a nasiona będą coraz to cięższe. Będą także bardziej napuchnięte oraz nawet mogą zacząć kiełkować.

  Czy znaliście ten sposób? Pewnie nie. Zachęcamy do jego wypróbowania, a na pewno nie będziecie żałować.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more