Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Uprawa porzeczek w ogrodzie.

  Porzeczki są naprawdę mile widziane w zasadzie w każdym, nawet w ogrodzie niewielkim. Na pewno wpływa na to łatwość w uprawie oraz zastosowanie szerokie owoców kwaskowatych. Gdy zapewnimy naszym roślinom warunki odpowiednie, to na pewno doczekamy się bardzo obfitych plonów.

  Wymagania porzeczek

  Porzeczki wchodzą bardzo wcześnie w tak zwany wegetacyjny okres oraz dają plon. Owoce porzeczki czarnej dojrzewają w lipcu, a czerwonej oraz białej w połowie sierpnia. Krzewy mają bardzo podobne wymagania jeśli chodzi o samo podłoże oraz stanowisko. Gatunki poszczególne jednak się różnią samą techniką uprawy – głównie samym sposobem cięcia. Musimy przy tym pamiętać, że sama odporność na warunki niekorzystne zależy w dużej mierze od odmiany konkretnej.

  Porzeczki powinniśmy sadzić na słonecznych stanowiskach, które są ciepłe oraz osłonięte od wiatrów. Krzewy są bardzo tolerancyjne jeśli chodzi o podłoże. Jedynie czego powinniśmy unikać to wapiennych oraz także ciężkich gleb.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more