Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać cukinię?

  Cukinia jest bardzo popularnym warzywem. Chyba nikogo nie dziwi, że w związku z tym wiele osób decyduje się na jej uprawę.

  Gleba, stanowisko oraz nawóz

  Cukinia do nas przywędrowała z południa. Można wyczytać z tego jej wymagania. Na pewno ceni sobie stanowisko słoneczne. Do tego powinno one być w miarę możliwości osłonięte od wiatru. Musimy mieć świadomość, że cukinie nie lubią chłodu. Temperaturą najlepszą dla niej jest temperatura pomiędzy dwadzieścia a dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Jeśli temperatura nieoczekiwanie spadnie poniżej piętnastu stopni Celsjusza, to przestanie nam owocować oraz rosnąć. W nieciu roślinki te raczej urosną marne. Na jakiś specjalnie obfity plon również nie możemy liczyć.

  Cukinie lubią ziemię żyzną oraz zasobną w mineralne składniki. Jej wielką zaletą jednak jest to, że na podłożu nieco uboższym także się uda. Możemy ją sadzić praktycznie po każdym warzywie, ale nie po warzywach dyniowatych. Niezmiernie ważna jest także woda, które roślina musi mieć pod dostatkiem.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more