Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Uprawa mięty zarówno w doniczce, jak i także w ogrodzie

  Coraz więcej osób decyduje się na uprawę mięty. Mięta ma to do siebie, że możemy śmiało ją dodawać zarówno do potraw, jak i także do drinków. Szczególnie latem się sprawdza, ponieważ dokłada do wszystkiego niezmiernego orzeźwienia. Co jak co, ale doceniamy to.

  Dosyć nietypowa roślina

  W zasadzie to każdy z nas od dziecka zna doskonale zarówno smak, jak i także zapach pieprzowej mięty. Jeśli nie kojarzymy jej z kropki oraz herbatek, to już na pewno kojarzymy ją z kosmetyków, likierów oraz cukierków. Oczywiście nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, że taka popularna mięta,  nie jest typową rośliną dziko rosnącą. Powstała bowiem mianowicie, jako hybryda spontaniczna dokładnie czterech gatunków mięty: mięty zielonej, mięty nadwodnej, mięty okrągłolistnej oraz także mięty długolistnej.

  Mięta ma to do siebie, że niezwykle szybko się rozrasta. W związku z tym jedna sadzonka może się na rozrosnąć do naprawdę sporych rozmiarów. Co jak co, ale to nam się podoba.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more