Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co zrobić, aby przez cały rok rosła nam mięta?

  Tak naprawdę to mięta jest jednym z ziół najbardziej pożytecznych oraz najbardziej popularnych. Możemy ją uprawiać w doniczce, jak i także w ogrodzie. Jak uprawiać miętę w doniczce?

  Niezmiernie łatwa w uprawie

  W ogrodzie mięta rośnie niemal sama. Wystarczy jej lekki cień oraz oczywiście ziemia. Niekiedy się tak bardzo rozrasta, że problemem jest jej nadmiar. W doniczkach niestety mięta już tak ochoczo nie rośnie. Jednak warto ją mieć. Chodzi o to, że mięta ma zastosowanie wszechstronne. Sprawdza się zarówno jako zioło, jak i także jako przyprawa.

  Herbatka z mięty jest podstawowym sposobem „ratunku” po obiedzie zbyt ciężkim, ale jest to tylko jeden ze sposób na wykorzystanie mięty. Do naparów nadaje się doskonale mięta suszona, z kolei świeże listki są dodatkiem świetnym do różnego rodzaju dań – od warzyw przez mięsa oraz po same desery. Właśnie dlatego warto o to zadbać, aby mięta była zawsze tak naprawdę w zasięgu naszej ręki. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more