Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak rozpocząć uprawę mięty w doniczce?

  Mięta bardzo łatwo się rozmnaża za pomocą tak zwanych rozłogowych sadzonek. Co to oznacza w praktyce? Wystarczy gałązka z kilkoma liśćmi, którą włożymy do wody. Już po kilku dniach wypuści korzonki i mamy gotową sadzonkę.

  To naprawdę proste

  W sezonie uzyskać możemy ją z ogrodu własnego czy też od kogoś znajomego. Możemy równie dobrze kupić pęczek mięty świeżej oraz część gałązek przeznaczyć na sadzonki. Taką miętę świeżą możemy kupić często w sklepach, w której znajdziemy zdrową żywność, ale także bywa sprzedawana na bazarach – prosto z ogrodów. Taką zdecydowanie warto kupić.

  Kiedy czas na miętę świeżą się skończył, to wcale nie musimy czekać do kolejnego sezonu. Możemy kupić swobodnie miętę w doniczce, nawet w supermarkecie, tylko z tym, że musimy o nią troszeczkę zadbać.

  Musimy mieć także świadomość, że mięta oczywiście także rośnie z nasion, jednak ten proces jest o wiele dłuższy, aniżeli jej uzyskanie z sadzonki czy też kupienie po prostu rośliny „gotowej”.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more