Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Piękny i aromatyczny rozmaryn – w domu i ogrodzie

  Rozmaryn jest wiecznie zielonym krzewem. Nadaje on naszemu ogrodowy charakter śródziemnomorski. Pochodzi z terenów nad Morzem Śródziemnym. Rośnie również dziko w Portugalii, Hiszpanii, Francji, Algierii czy też Tunezji. Jednak uprawiany jest w zasadzie w Ameryce, jak i także całej Europie.

  Roślina mało wymagająca

  Rozmaryn jest rośliną mało wymagającą. Raczej rozmaryn czuje się wręcz doskonale zarówno w ogrodzie, jak i także przesadzony do doniczki. W tenże sposób również taras czy też balkon nabrać mogą nastroju urlopowego, który jest właściwy dla cieplutkiego Morza Śródziemnego.

  Od kwietnia do lipca, a czasami nawet dłużej, rozmaryn pokrywa się różowymi kwiatami czy też kwiatami w kolorze niebieskim. Kwiaty mocno aromatyczne wabią pszczoły, które zaś przetwarzają nektar na cenny, miód rozmarynowy.

  Na pewno nie może u nas zabraknąć rozmarynu, nie tylko z uwagi na jego wygląda, ale także z uwagi na to, że dodajemy go do wielu potraw, które powstają w naszej  kuchni.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more