Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać oregano?

  Oregano to bardzo popularne zioło, które w zasadzie na co dzień jest używane w naszych kuchniach.

  Jakie musimy zagwarantować mu warunki?

  Nie da się ukryć, że oregano potrzebuje stanowisk bardzo dobrze nasłonecznionych oraz ciepłych. Świetnie rośnie w glebach niezbyt żyznych, suchych umiarkowanie czy też na przepuszczalnych dobrze podłożach. Radzi sobie świetnie w kamienistej jałowej glebie. Z kolei nie znosi nadmiaru wilgoci.

  Mrozoodporność oregano zależy od konkretnej odmiany. Gatunek podstawowy wytrzymuje nawet temperatury do – 20 stopni Celsjusza. Młode okazy, które uprawiamy w gruncie musimy podlewać z kolei starsze okazy świetnie wręcz znoszą susze. Egzemplarze, które są uprawiane w donicach wymagają nawadniania regularnego. Nawożenie nie jest konieczne z reguły. Ze szkodników mogą roślinie na pewno zagrozić przędziorki oraz mszyce. Z chorób z kolei zgnilizna korzeni. Liczymy jednak, że naszych okazów na pewno nie dotkną.

  Spełnimy wszelkie wymagania, a na pewno nasze okazy oregano będą piękne oraz zdrowe. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more