Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Bazylia – co powinniśmy o niej wiedzieć?

  Bazylia jest jednym z najpopularniejszych doniczkowych ziół, które są uprawianie na domowym parapecie czy też na balkonie. Dowiedzmy się o bazylii nieco więcej.

  Roślina jednoroczna

  Bazylia jest ziołem najpopularniejszym, które stosujemy w kuchni. Liście świeże bazylii są niezwykle aromatyczne oraz taką mają oryginalny czy też lekko pikantny smak. Jest to dodatek doskonały do sera mozzarella czy też pomidorów. Nadaje się także jako składnik sałatek kolorowych, sosów, dań rybnych, mięs czy też jako przyprawa do pizzy.

  Pamiętajmy, że bazylia to jednoroczna roślina o bardzo krótkim okresie wegetacyjnym. Najłatwiej jest ją kupić w doniczce w centrum ogrodniczym czy też w supermarkecie. Możemy jednak ją także wysiać z nasion. Bazylia jest niezwykle łatwa w pielęgnacji oraz można ją z powodzeniem uprawiać na kuchennym parapecie, w ogrodzie czy też na balkonie.

  Bazylia w doniczce może dorosnąć do trzydziestu centymetrów, a w ogrodzie dorośnie nawet do pięćdziesięciu centymetrów.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more