Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Morele oraz ich właściwości

  Morele są bardzo bogate w potas. To on reguluje samo ciśnienie krwi oraz także pracę nerek. Co więcej morele zawierają również wapń, żelazo, błonnik, witaminę C, B oraz PP. Ich jedzenie poprawia znacznie nam trawienie oraz zapobiega także anemii. Owoce moreli wpływają świetnie na naszą urodę.

  Prawdziwy znak lata

  Gdy w sklepach pojawiają się morele to jest to znak niezaprzeczalny, że już nadeszło lato. Morele są owocami o kolorze słonecznym oraz pomarańczowym. Podobne są bardzo do brzoskwiń. Są jednak znacznie mniejsze. Mają słodki i delikatny miąższ. Jest on nieco mniej soczysty od brzoskwiń oraz od nektarynek. Mają za to więcej trzy krotnie beta karotenu, który nadaje owocom tym naprawdę piękny kolor. Z kolei z beta-karotenu w organizmie naszym jest produkowana witamina A.

  Morele możemy kupić na bazarze w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Najlepiej kupować u najlepszych i zarazem sprawdzonych hodowców. Wówczas nasze owoce będą możliwie najwyższej jakości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more