Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Miód – jak najbardziej powinniśmy go regularnie jeść

  Miód jest niezwykle smaczny. Powinniśmy go jeść regularnie. Poniższe powody na pewno nas do tego przekonają.

  Powody, dla których warto jeść miód

  Każdy z nas wie, że miód jest smaczny. Nadaje potrawom niepowtarzalny smak. Jest do tego także wskazany przy alergiach. W składzie swoim zawiera zestaw pyłków różnorodnych przez co działa w sposób uodparniający. W składzie miodu dominują cukry proste – fruktoza oraz glukoza, które wchłaniane są w układzie pokarmowym bezpośrednio do samej krwi. Tam, zależnie od potrzeb są przetwarzane w energię lub też odkładane w wątrobie w postaci glikogenu. Cukry proste udział biorą w detoksykacji, obniżają samo działanie alkoholu czy też nikotyny, które nas chronią przed działaniem środowiska zanieczyszczonego.

  Musimy także wiedzieć, że miód także łagodzi nerwy. Zalecany jest jako wsparcie przy leczeniu depresji oraz nerwic, a także bezsenności. Miód również działa na wzrok korzystnie. Zwalcza wszelkie drobnoustroje, które są odpowiedzialne za rozwój zapalenia spojówki oraz rogówki.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more