Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak kupować oraz gdzie przechowywać brokuły?

  Mogłoby się wydawać, że kupowanie warzyw jest czymś naturalnym i oczywistym, ale wcale takie nie jest. Nie zdając sobie sprawy z kliku kwestii naprawdę może kupić warzywa złej jakości. Na co musimy zwracać uwagę?

  Jakie warzywa wybierać?

  Gdy chcemy kupić brokuły, to zwróćmy na to, aby wybierać warzywa o zwartych oraz pozbawionych wszelkich posiniaczeń główkach. Powinny one być zabarwione w sposób jednolity. Muszą być albo ciemnozielone, szałwiowe czy też zielono-fioletowe. Nie powinny także na nich kwitnąć żółte kwiaty. Zwiastuje to dopiero oznakę nadejścia dojrzałości. Najlepsze bowiem są brokuły młode, jeszcze przed kwitnieniem. Łodyga musi być jędrna i nie może na niej być żadnych plam.

  Gdy już kupimy dobre jakościowo brokuły, to powinniśmy do tygodnia przechowywać koniecznie w lodówce. Najlepiej, gdy całe warzywo umieścimy w woreczku plastikowym oraz usuniemy możliwie najwięcej powietrza. Możemy także oddzielić różyczki oraz przechowywać je w woreczku. Przed włożeniem do lodówki brokuł nie myjemy.




  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more