Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Melony – wciąż wzrasta ich popularność

  Nie da się ukryć, że melony mają bardzo wielu zwolenników. Są to owoce o smaku delikatnym oraz także są orzeźwiające. Jednak samo pokrewieństwo melonów z ogórkami oraz arbuzami rodzi pewne podejrzenia, że melony jednak nie mają wielu odżywczych wartości. A jak jest naprawdę? Jakie w sobie ma witaminy?

  Świetne na lato oraz upalne dni

  Melony niezmiernie podobnie jak arbuzy, sprawdzają się świetnie w letnie oraz także w upalne dni. Wszystko za sprawą samej ilości wody, którą zawiera te właśnie owoce. Melony schłodzone są niezwykle orzeźwiające oraz nawadniają organizm nasz. Przez to czujemy się o wiele lepiej. Melon wkroić możemy do sałatki czy też po prosty zjeść go jak owoc.

  Melon składa się w dziewięćdziesięciu procentach z wody, jednak zawiera inne składniki odżywcze. W tymże owocu znajdują się bardzo duże ilości potasu oraz beta karotenu. W owocu jest także wiele cukru. Nie przejmujmy się tym, ponieważ melon to także doskonałe źródło dosyć silnego przeciwutleniacza, jakim konkretnie jest witamina C oraz błonnik.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more