Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak poprawnie przechowywać melona?

  Dojrzałe, jak i także słodkie melony jada się zazwyczaj jako słodką przekąskę lub też deser pokrojone w ósemki bądź ćwiartki. Na pewno przyda nam się informacja jak przechować melona, aby był pełen aromatu oraz po prostu pyszny?

  Jak poprawnie przechowywać melona

  Ważne wskazówki

  Delikatne odmiany melonów możemy przechowywać kilka dni w pokojowej temperaturze, a później należy je trzymać w lodówce. Owoc napoczęty, przed włożeniem go do lodówki, należy owinąć szczelnie folią aluminiową lub folią spożywczą ponieważ jego jakże silny zapach łatwo przenika do całkiem innych produktów.

  Przed podaniem melona powinniśmy go wyjąć z lodówki, aby tylko podnieść jego temperaturę. Owoc musimy przekroić na pół, usunąć pestki łyżką oraz pokroić go na ósemki czy też na ćwiartki, oczywiście obrać go ze skóry. Możemy także łyżką specjalną wydrążać kulki z miąższu. Jest to świetny owoc. Przekonajmy się o tym na własnej skórze. Nie będziemy w żadnym wypadku żałować swojej decyzji. Melony są naprawdę przepyszne.

   
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more