Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Melony mogą uchronić przez miażdżycą oraz nowotworami

  Odmiany melona o miąższu pomarańczowym są skarbnicą beta-karotenu. Jest to związek, który należy do grupy tak zwanych karotenoidów, który jest przeciwutleniaczem chroniącym przed rozwojem co po niektórych nowotworów, jak i także miażdżycy. Beta-karoten wzmacnia samo funkcjonowanie wzroku.

  Melon świetny na nadciśnienie

  W melonie na pewno nie brakuje potasu. Jest to pierwiastek, którego jedną z ról głównych jest regulacja tętniczego ciśnienia. Jak wynika z różnych badań, włączenie potasu w dużych ilościach uchroni nas przed rozwojem tętniczego nadciśnienia, a do tego ułatwia samą kontrolę ciśnienia u osób chorych na nadciśnienie.

  Zaś zbyt niskie spożywanie potasu powodować może wzrost technicznego ciśnienia. Sto gramów melona zawiera (zależnie od rodzaju) nawet do 267 miligramów tego pierwiastka. W związku z tym tenże owoc skutecznie uzupełni wszelkiego rodzaju niedobory.

  Naprawdę warto jeść melony. Zauważymy po jakimś czasu sporą różnicę. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more