Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Kto powinien jeść banany?

  Czy wiesz, że banany są prawdziwą skarbnicą potasu, którego odżywcze wartości dla organizmu zostały już odkryte kilka tysięcy lat temu? Jest to jedne z popularniejszych owoców. Skrywa w sobie bardzo dużo cennych witamin oraz minerałów. Co kryje się w bananie?

  Charakterystyka bananów

  Nazwa „banan” pochodzi od słowa amerykańskiego, który oznacza „palec”. Na pewno nawiązuje to do samego kształtu owocu. Banany są owocami tropikalnymi, które z punktu widzenia botanicznego są traktowane jako jagody.

  Wielkość banana nie przekracza najczęściej piętnaście centymetrów. Zdarzają się jednak przypadku, gdy banan osiąga nawet trzydzieści centymetrów długości. Owoce banana w zależności od samego gatunku różnią się zawartością cukru, stopniem mączystości, jak i także zastosowaniem.

  Wiele osób zastanawia się, czy oby na pewno banany są zdrowe. Dzięki zawartości odpowiedniej witamin, substancji odżywczych oraz minerałów, banany znaleźć się powinny w menu codziennym absolutnie każdego z nas.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more