Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak należy kupować banany?

  Spożywanie regularne bananów przyczynić się może do poprawy naszego zdrowia, jak i także samopoczucia. Bowiem zawierają one wiele witamin oraz minerałów. Co więcej banany są genialnym źródłem węglowodanów, które są niezbędne do uzyskania energii.

  Problematyczne zakupy

  Przechowywanie bananów może być jednak bardzo problematyczne, ponieważ w pokojowej temperaturze szybko się stają miękkie, a z kolei ich trzymanie w lodówce ma wpływ na konsystencję oraz smak. Jak przechowywać banany, aby były dłużej świeże?

  W większości marketach oraz sklepach natknąć się można na liczne stoiska z bananami. Trudno jest nam się zdecydować na takie, które mogłyby jeszcze kilka dni wytrzymać w niezmienionym stanie. Zamiast kupowania ich w pełni dojrzałych, lepiej wybrać banany, które są zielonkawe. Są one zwarte oraz twarde. Możemy przechowywać je w pokojowej temperaturze, gdzie dojrzewają powoli w ciągu kilku dni.

  Najważniejsze jest sam wygląd skórki. Pozbawiona musi być uszkodzeń, plan oraz przebarwień.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more