Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jakie warunki musimy zagwarantować orzechom włoskim?

  Orzechy włoskie są przez nas niezmiernie lubiane oraz pożądane. Na pewno każdy z nas chce mieć w swoim ogrodzie orzecha włoskiego. Jakie warunki musimy mu zagwarantować?

  Jakie stanowisko musi mieć orzech włoski?

  Orzech włoski tak naprawdę jest dużym drzewem, które także jest rozłożyste oraz ma naprawdę głęboki korzeniowy system. Jego korzenie w rzeczywistości sięgają około dwóch do nawet dwóch i pół metra w głąb ziemi. Dlatego też do sadzenia orzechów włoskich nadają się jedynie stanowiska, które mają niski poziom gruntowych wód.

  A jak możemy rozpoznać niski poziom wody gruntowej? Na przykład w piwnicach domów na takowych działach nie ma po wiosennych roztopach wody. Woda w studniach jest bardzo głęboko. W okolicy świetnie rosną dęby oraz właśnie orzechy włoskie.

  Orzechy włoskie powinniśmy sadzić na lekki wzniesieniach. Jednocześnie nie mogą to być szczyty gór. Na sadzie włoskiego orzecha bardzo dobry jest konkretny teren przy domu, ale minimum sześć metrów od niego. Jest to lokalizacja zwykle najlepsze, gdzie nie podnosi się woda gruntowa.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more