Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak uprawiać agrest?

  Bez wątpienia agrest jest znanym krzewem owocowym. Chętnie uprawiamy go w ogrodach przydomowych. Bardzo smaczne owoce agrestu nadają się do spożycia bezpośredniego oraz także na przetwory. Jak uprawiać w przydomowym ogrodzie agrest?

  Uprawowe wymagania agrestu

  Wydawać by się mogło, że jeszcze nie tak dawno agrest uprawiany był powszechnie w ogrodach wiejskich. Jednak przez ostatnie kilkanaście lat został on troszeczkę zapomniany. Można jednak śmiało powiedzieć, że od kilku dobrych lat zyskuje z powrotem na swojej popularności.

  Agrest rośnie w zasadzie najlepiej na żyznych glebach, które są bogate w próchnicę oraz są spulchnione. Dobre będą także gleby piaszczyste i gliniaste, które są średnio wilgotne. Sam odczyn gleby powinien być kwaśny lekko. Aby móc poprawić same właściwości gleby, przez zasadzeniem agrestu powinniśmy przekopać ziemię obornikiem bądź z kompostem. Na piaszczystych glebach niezbędne jest podlewanie częste krzewu. Jakiś większych wymagań po prostu nie ma. Każdy poradzi sobie z ich uprawą.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more