Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co musimy wiedzieć o uprawie agrestu?

  Agres zna każdy z nas. Bez wątpienia jest to krzew oraz owoce znane od z dziecinnych lat. Kiedyś jego popularność była znacznie wyższa. Pomimo to do dnia dzisiejszego cieszy się sporą popularnością.

  Kiedy sadzić agrest?

  Agrest powinniśmy najlepiej sadzić jesienią. Najlepszym okresem jest koniec września aż do początku listopada. Krzewy agrestu powinniśmy sadzić w rzędach. Rozstaw to 1,5 metra na 2 metry w krzaczastych formach oraz 1,5 metra na 1,5 metra w formach piennych. Znacznie ułatwia to pielęgnację późniejszą oraz do tego zbiór owoców.

  Krzewy agrestu należy troszkę głębiej sadzić, niż rosły w szkółce. Odpowiednią głębokością jest 5-7 centymetrów. Po posadzeniu glebę wokół krzewów powinniśmy bardzo dobrze udeptać. Warto obok siebie sadzić kilka odmian agrestu. Dzięki temu mamy zapewnione dłuższe planowanie oraz poprawienie efektywności zapylenia. Wówczas możemy liczyć na dużo większe plony. Glebę wokół krzewów ściółkować należy korą sosnową, torfem, trocinami, słomą czy też granulowanym węglem brunatnym. Ściółka świetnie użyźnia glebę. Jednocześnie zatrzymuje w niej wodę, a także hamuje sam rozwój chwastów.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more