Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jakie są sposoby na uprawę poziomek?

  Jeśli tylko planujemy uprawę poziomek, to powinniśmy dokładnie zapoznać się z możliwościami i sposobami uprawy. Poniżej przydatna garść informacji.

  Możliwości jest sporo

  Jeśli planujemy uprawę poziomek na podłożu wykonanym z włókniny czy też z folii ogrodniczej, to po rozłożeniu tego materiału na zagonie, w odległościach odpowiednich powinniśmy wykonać dokładne nacięcia oraz w nich właśnie umieścić sadzonki. Dla samej wygody rośliny możemy także uprawiać ją na podwyższonych zagonach, które wyłożyć należy również włókniną czy też folią. Pomimo tego, że odmiany hodowane poziomek są o wiele większe i całkiem niekłopotliwe, możemy także spróbować posadzić jakiś czysty gatunek, dla niego przeznaczając jednocześnie fragment wybrany ogrodu.

  Pamiętajmy o tym, że dzikie poziomki są jednak dużo bardziej wytrzymałe oraz żywotniejsze od hodowlanych odmian. Z kolei ich owoce są o wiele mniejsze, ale jednocześnie są bardziej aromatyczne oraz po prostu są smaczniejsze.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more