Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Co musimy wiedzieć o poziomkach?

  Poziomka jest niewielką krzewinką bylinową. Ma bardzo małe, ale niezmiernie smaczne owoce. Pomimo, że jest dosyć bliską krewną truskawki, to w naszym kraju nie jest specjalnie popularna. Jednak posiada ona bardzo podobne smakowe walory, jak i także zbliżone odżywcze wartości.

  Dlaczego poziomki nie cieszą się tak dużą popularnością?

  Może to wynikać z tego, że uprawa początkowa poziomki wiąże się w dosyć kłopotliwymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Chodzi o usuwanie systematyczne wąsów rozłogowych, które niezmiernie szybko rosną. To dzięki nim  roślina kolonizowała dosyć duże obszary w krótkim okresie. Oprócz tego owocowanie krzaczków trwa bardzo krótko. Jest to bowiem okres od czerwca do lipca. Trudno jest się w pełni nacieszyć smakiem tych wyjątkowych owoców. W związku z tym w ogrodach częściej spotyka się większe i bardziej atrakcyjne truskawki.

  Musimy mieć jednak świadomość, że problemy te po części zostały rozwiązane chociażby wprowadzeniem całkiem nowych odmian.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more