Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak nawozić winorośl w swoim ogrodzie?

  Chcesz mieć w swoim ogrodzie winorośl? Na pewno musisz zapoznać się z wieloma kwestiami. Jedną z nich jest chociażby kwestia nawożenia.

  Jak uprawiać winorośl?

  W uprawie winogron niesamowicie ważną kwestią jest ich nawożenie odpowiednie. Jak to wygląda? O czym musimy pamiętać? Co roku jesienią powinniśmy rozłożyć mniej więcej trzy centymetrową warstwę kompostu. Możemy także trzy razy, zaczynając od wczesnej wiosny, a skończywszy w czerwcu, zasilić rośliny nawozem mineralnym wieloskładnikowym. Na spokojnie znajdziemy w sklepach specjalny nawóz, który jest przeznaczony dla winogron.

  Jeśli chodzi o mineralne nawozy, to powinniśmy je stosować z zachowaniem umiaru. Musimy po prostu przestrzegać zalecanych dawek na opakowaniu. Przenawożone rośliny dużo gorzej zimują oraz o wiele częściej chorują. Wpływa to niekorzystnie na nie podczas nadmiaru azotu.

  Oczywiście pamiętajmy o pergolach czy też specjalnych trejażach, na których winogrona będzie się przepięknie pięła oraz rozwijała.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more