Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak zajmować się winogronami w ogrodzie?

  Winogrona w ogrodzie nie są specjalnie wymagającym owocem. Jednak musimy się zapoznać ze wszelkimi wskazówkami, aby nie popełnić jakiegoś znaczącego błędu.

  Jak podlewać i ciąć winogrona?

  Czy w ogrodzie musimy podlewać winogrona? Winorośl tak naprawdę tworzy bardzo rozległy korzeniowy system. W związku z tym jest odporna na brak wody. Jedyne co to na piaszczystych glebach podczas suszy znacznie przedłużającej się należy ją podlewać. Na pewno szczególnie, gdy została niedawno posadzona czy też w momencie gdy susza przypada na okres wytwarzania się owoców.

  Jeśli chodzi o cięcie, to winorośl w odmianach altanowych należy ciąć umiarkowanie. Usuwa się po prostu nadmiar pędów zagęszczających się. Ramiona grube rozpięte na altanie czy też na pergoli spełniają identyczne funkcje jak pień i cięcia nie wymagają w żadnym wypadku. Z kolei odmiany deserowe cięte powinny być corocznie, ponieważ wówczas świetnie zaowocują. Największe plony dojrzewają na pędach tegorocznych, które wyrosły z ubiegłorocznego pędu.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more