Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak wybrać odpowiedni grejpfrut?

  Aby grejpfrut pozostać mógł smaczny tak długo, jak to jest możliwe, należy owoce preferować przy samym zakupie.

  Jakich owoców nie kupujemy?

  Na pewno nie poleca się kupowania owoców z uszkodzeniami skóry, zadrapaniami oraz z wgnieceniami. Wybierajmy owoce elastyczne w dotyku o dużych rozmiarach. Grejpfrut po bokach nie może mieć czerwonych plam.

  Owoce również muszą być w pełni dojrzałe. Przejrzałe owoce szybko się zepsują, a owoce niedojrzałe będą bez smaku i nie będą soczyste. Grejpfruty przechowywać możemy zarówno w pokojowych warunkach, jak i także w lodówce. Jeśli usuniemy skórkę z tego owocu, to w pokojowych warunkach kondycja owocu pogorszy się niezwykle szybko. W lodówce nasz owoc będzie jeszcze „żył” jakieś trzy dni.

  Nie ma zatem powodów do myślenia, że owoce niedojrzałe w lodówce osiągną stan pożądany. Na pewno to nie będzie miało miejsca. Zapamiętajmy sobie to dokładnie. Ogólnie po tych wskazówkach będziemy już wiedzieć jak postępować. Na pewno były to bardzo ważne i istotne wskazówki.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more