Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Grejpfrut – co musimy wiedzieć o tym owocu?

  Grejpfrut jest owocem tropikalnym oraz soczystym. Ma bardzo oryginalny smak kwaśny, gorzki oraz słodki. Do tego dochodzi wiele bardzo przydatnych właściwości.

  Niezmiernie przydatny owoc

  Grejpfrut jest owocem niezmiennie przydatnym. Ma wiele cennych substancji. Cytrus jest pełen rozpuszczalnych łatwo cukrów. Jest w związku z tym doskonałym dietetycznym produktem. W tropikalnych owocach masa witamin, w tym także witamin B, D oraz P. Jest bogata w owoce oraz w pektyny. Również w słodko-gorzkiej zawartości cytrusowej kwasów organicznych, olejków eterycznych oraz soli mineralnych.

  Grejpfrut jest bardzo przydatny w zapobieganiu, jak i także w leczeniu wielu chorób. Na przykład pomaga w walce z niskim ciśnieniem krwi, z miażdżycą oraz także poprawia czynność wątroby.

  Cytrusy mają niską zawartość kalorii. Jest to 30 kalorii w 100 gramach tego owocu. Dlatego grejpfrut jest wręcz idealny do walki z otyłością. Tropikalne owoce także świetnie tonizują, usuwają samą senność oraz sprawiają, że jest dużo bardziej energiczna.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more