Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

  Jak w prawidłowy sposób przechowywać banany?

  Uwielbiamy banany. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Jednak mamy niemały problem z ich przechowywaniem.

  Jak postępować z bananami?

  Na pewno musimy po przyjściu ze sklepu (od razu) wyjąć z plastikowej torebki banany. Banany, które pokryte są workami, nawet tymi papierowymi, dojrzewają o wiele, wiele szybciej, a wystawione w sposób swobodny na działanie pokojowej temperatury rozwijają się troszkę wolniej, jak i także równomiernej. Warto dopilnować, aby narażone nie były na działanie bezpośrednie ciepła czy też słonecznego światła. Powinniśmy je umieścić z daleka od okna, grzejnika oraz kuchenki.

  Przechowywanie bananów odbywać się powinno w wentylowanym dobrze miejscu, które jest także ciemne oraz chłodne. Jeśli lubimy gadżety, to mamy dobre wiadomości. Istnieje bowiem kilka gadżetów, dzięki którym samo przechowywanie bananów jest znacznie prostsze. Jednak oczywiście nie są one konieczne. Bez żadnych gadżetów również sobie poradzimy. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.
  Czytaj także:
  Od północy po południe. Portugalskie wina w nowej ofercie Biedronki
  Szał cenowy w Biedronce w tym tygodniu. Produkty za 1zł!

  Zielone Vinho Verde, tradycyjne Porto Tawny czy regionalne wino Alentejano?  Biedronka zabiera swoich klientów w podróż do słonecznej Portugalii, wprowadzając Read more

  Nowy sklep Lidla na Wilanowie
  Nowy sklep Lidla na Wilanowie

  Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o rozwiązania zwiększające komfort robienia codziennych zakupów. W Read more